21.10.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
249, pašlaik vēro: 16.

» PAŠVALDĪBA » PROJEKTI, FONDU AKTUALITĀTES » AktualitātesVeiksmīgi realizēti LEADER projekti Raiskuma pagastā

              Pārgaujas novada pašvaldība aktīvi iesaistās dažādu projektu realizēšanā, tajā skaitā LEADER pieejas īstenošanā. Uzraudzības periods šobrīd uzsācies četriem pagājušajā gadā ralizētajiem projektiem. Ar biedrības “Cēsu rajona lauku partnerība” atblastu pie jauniem tautastērpiem tika Raiskuma pagasta jauktais koris (projekta Nr.16-09-AL18-A019.2202-000008), kuri šos tērpus izmantojuši jau vairākos nozīmīgos pasākumos novadā un ārpus tā – piedalījušies Pārgaujas novada amatiermākslas kolektīvu gada izskaņas koncertā Straupes tautas namā un koru sadraudzības koncertā Trikātā, kā arī dziedājuši Cēsu apriņķa koru skatē Cēsīs. Skatē izcīnītā ceļazīme ļaus sevi parādīt arī XXVI Vispārējos Dziesmu un XVI Deju svētkos Rīgā, kas norisināsies no 30.jūnija līdz 8.jūlijam.

              Kopš pagājušā gada nogales kvalitatīvus koncertus var baudīt Raiskuma pagasta tautas namā, kur ar LEADER un biedrības “Cēsu rajona lauku partnerība” atbalstu iegādāta aparatūra (projekta Nr.16-09-AL18-A019.2202-000007). Pirms projekta ieviešanas tautas nams bija aprīkots ar vienu magnetafonu, kas nespēja nodrošināt kvalitatīvus mākslinieku priekšnesumus un tehnika bija jānomā, tādējādi palielinot pasākuma izmaksas. Šobrīd aprīkojums ir pietiekams, lai uzņemtu gan vietējos amatiermākslas kolektīvus, gan viesmāksliniekus. Kopš decembra Raiskuma pagasta tautas namā notikušas trīs teātra izrādes, divi koncerti, bērnu Ziemassvētku pasākums un filmas “Nameja gredzens” seanss. Pasākumu tehnisko kvalitāti novērtējuši arī apmeklētāji.

Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra 2017.gada LEADER projekta (projekta Nr. 16-09-AL18-A019.2201-000013) ieguvumi ir bruģēta uzbrauktuve un stāvlaukums pie skolas, kā arī āra trenažieri skolas sporta laukumā. Piekļūšana skolai, salīdzinot ar citiem gadiem, ir labāka un drošāka. Trenažieri ļoti lielā cieņā bijuši Pārgaujas novada skolu 2.klašu skolēniem, kad sadraudzības pasākumā Stalbes, Straupes un Raiskuma skolēni tikās Raiskumā. Pateicoties šī pavasara labajiem laika apstākļiem, āra trenažierus aktīvi izmanto skolas skolēni, darbinieki, Raiskuma iedzīvotāji un viesi. Arī šis projekts īstenots ar biedrības “Cēsu rajona lauku partnerība” atbalstu.


Eva Meijere,
Projektu vadītāja,
Attīstības plānošanas nodaļa