27.10.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1103, pašlaik vēro: 16.

» PAŠVALDĪBA » PROJEKTI, FONDU AKTUALITĀTES » AktualitātesUngurmuižas apkures sistēmas izbūves darbi turpinās
 

Kopš februāra Ungurmuižā notiek aktīvi būvdarbi, kas šobrīd ietekmē muižas darbu. Paredzams, ka muižas Kungu ēka un Vecās skolas ēka, kurā atrodas restorāns, viesus pēc ierastā grafika sagaidīs jau maija vidū, kad lielākie būvniecības darbi iekštelpās būs pabeigti. Paralēli darbam iekštelpās būvnieki strādā pie Leduspagraba mūru atrakšanas un izpētes, lai tuvākajā laikā uzsāktu ēkas atjaunošanu. Projekta ietvaros šajā ēkā paredzēts ievietot granulu apkures katlu, kas nodrošinās apkuri muižas ēkās, un granulu noliktavu.

Projekta ietvaros tiks izveidotas arī divas pastāvīgās ekspozīcijas - “Vēsturiskā ekspozīcija” un “Dzīvā ekspozīcija”, kā arī “Cikliskā ekspozīcija”, kas paredz sarunu ciklu organizēšanu izglītojošu kultūras pasākumu un semināru veidā. Pirmais pasākums plānots jau 2019.gada 18.maijā, bet pastāvīgo ekspozīciju atklāšanas pasākums norisināsies maija beigās.

Jau iepriekš ziņots, ka Pārgaujas novada pašvaldība iesaistījusies sadarbības projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”, kas tiek īstenots Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros. Saskaņā ar veiktajiem iepirkumiem, būvdarbus objektā veic SIA “WOLF SYSTEM”, būvuzraudzību nodrošina SIA “NORD INDUSTRY”” un autoruzraudzību SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”. Darbi objektā uzsākti februārī, plānots tos pabeigt šī gada beigās.


Eva Meijere,
projektu vadītāja, 
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv