21.10.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
253, pašlaik vēro: 14.

» PAŠVALDĪBA » PROJEKTI, FONDU AKTUALITĀTES » AktualitātesPārgaujas novads dalās pieredzē Itālijā par paaudžu solidaritāti un nevalstisko organizāciju pilsonisko līdzdalību pašvaldību attīstībā

              No 26.-30.septembrim Pārgaujas novada pašvaldības delegācija piedalījās ,,Eiropa pilsoņiem” projekta ,,Solidaritātes veicināšana un stiprināšana Eiropas pašvaldībās -  E.S.S.E.M” (“Encouraging and Strengthening Solidarity in European Municipalities - E.S.S.E.M.”) pasākumā Piemontes (Piedmont) reģionā Itālijā. Kopumā projekta pasākumā piedalījās 14 partneri no 5 valstīm – Itālijas, Francijas, Albānijas, Igaunijas un Latvijas - , kuri tika iepazīstināti ar Pārgaujas novada pašvaldības darbību un attīstības prioritātēm. Īpaši liels uzsvars tika likts uz darbu ar jauniešiem un atbalstu senioru aktivitātēm un NVO.  Savukārt itāļi pastāstīja par esošajiem Eiropas solidaritātes kanāliem - brīvprātīgais darbs, ziedojumi, kopfinansējums, kolektīvais finansējums, labdarības asociācijas - un Eiropas pilsonības un tiesību principiem.

              Projekta dalībnieki piedalījās Jaunatnes dienā, apmeklēja skolas un skolēnu zīmējumu konkursa laureātu sumināšanas pasākumu, kopā ar vietējiem devās nelielā pārgājienā, kā arī bija klāt vietējo ražojumu izstādē - gadatirgū. Noslēgumā visi partneri parakstīja sadarbības līgumu, lai stiprinātu uzsākto sadarbību pašvaldību demokrātijas  jautājumos.

              Projekta mērķis ir palielināt izpratni par  Eiropas solidaritātes principiem, vērtībām, sniegt jauniešiem visā Eiropas Savienībā iespēju veikt brīvprātīgo darbu un apgūt labāko pieredzi, kā  prasmīgi reaģēt  uz krīzes situācijām.


 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv