21.10.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
244, pašlaik vēro: 17.

» PAŠVALDĪBA » PROJEKTI, FONDU AKTUALITĀTES » AktualitātesStarptautiskās apmācībās Somijā tiek pārstāvēts Pārgaujas novads

              No 14. līdz 18.oktobrim Somijas pilsētā Lappeenranta ar Eiropas Savienības programmas Erasmus+ finansiālu atbalstu notika starptautiskas apmācības jaunatnes darbiniekiem, projektu vadītājiem un attīstības speciālistiem, kas pārstāv nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. Apmācību tēma bija “International Countryside”, uzsverot lauku reģionu nozīmi starptautisko jaunatnes projektu ieviešanā. Pārgaujas novadu pārstāvēja projektu vadītāja Eva Meijere.

              Apmācību programma bija saplānota kvalitatīva, padomājot par tēmu un apskates vietu daudveidību, lai visiem 25 dalībniekiem, kas pārstāvēja dažādas valstis būtu kaut kas, ko ieviest praksē savās darba vietās. Starptautiskās studiju vizītes “International Countryside” dalībnieki bija no Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Slovēnijas, Krievijas, Beļģijas, Holandes, Moldovas, Itālijas, Spānijas, Polijas, Rumānijas, Vācijas, Islandes, Somijas un Ungārijas.

              Programma ietvēra individuālu darbošanos un komandas darbu, piemēram, lauku teritoriju plusu un mīnusu izvērtējums, kopīgā un atšķirīgā meklēšana darbā ar jaunatni dažādās valstīs, pozitīvo aspektu definēšana dzīvei lauku nevis pilsētas teritorijās u.c. Uzņemošā organizācija bija noorganizējusi divu vietējo pašvaldību – Rautjärvi un Lemi – apmeklējumu, kur apmācību dalībnieki tika iepazīstināti ar vietējiem jauniešiem, kas aktīvi darbojas savās organizācijās, piedalās un organizē projektus, dodas jauniešu apmaiņas braucienos un uztur aktīvu jaunatnes kustību savās pašvaldībās. Tika apmeklēts jauniešu centrs, kas atrodas pašvaldības ēkā un ir atvērts jauniešiem divas dienas nedēļā, Parikkala skulptūru parks, skola Lemi pašvaldībā, kā arī saņemta informācija par Erasmus+ programmu, Eiropas Solidaritātes korpusu.

              Katra diena sākās ar uzmundrinošām aktivitātēm, lai modinātu ķermeni un garu, kā arī ar dalīšanos viedokļos par iepriekšējā dienā iegūto pieredzi un vērtīgākajām atziņām. Programmas noslēgumā notika darbs pie demo projektu izstrādes, veicinot tīklošanos un jaunu sadarbību rašanos. Kā apliecinājumu par dalību mācībās, kā arī tajās attīstītajām kompetencēm, ikviens apmācību dalībnieks saņēma Youthpass sertifikātu.

              Paldies par sadarbību Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, ar kuras starpniecību bija iespējama dalība apmācībās. Paldies arī “Finnish National Agency for Education” par kvalitatīvi saplānoto apmācību kursu, kā arī tik vērtīgo starptautisko pieredzi darbā ar jauniešu projektiem.
Eva Meijere,
projektu vadītāja