21.10.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
230, pašlaik vēro: 15.

» PAŠVALDĪBA » PROJEKTI, FONDU AKTUALITĀTES » AktualitātesApkures sistēmas izbūve uzlabo Ungurmuižas darbu
Foto: WOLF SYSTEM
 

Pagājuši trīs mēneši, kopš pilnībā pabeigti Ungurmuižas apkures sistēmas un leduspagraba izbūves darbi un nu iespējams izdarīt pirmos secinājumus par to, kādas izmaiņas un uzlabojumi vērojami muižas darbā.

Jau ziņots, ka projekta ietvaros Ungurmuižā atjaunota senā leduspagraba ēka, ievietojot tajā granulu apkures katlu un granulu noliktavu, bet otrais stāvs izbūvēts saimnieciskajām vajadzībām. Kungu mājā un vecās skolas ēkā izbūvēta apkures sitēma, kas ļauj Ungurmuižas pakalpojumus pilnvērtīgāk sniegt arī rudens un ziemas sezonā. Ungurmuižas vadītāja priecājas, ka šo iespēju izdevies izmantot un jau 2019.gada nogalē un 2020.gada pirmajos mēnešos notikuši vairāki pasākumi, tajā skaitā izstādes, kas pulcē vairāk apmeklētējus nekā ierasts ziemas sezonā. Tāpat ir atvieglota viesu uzņemšana numuriņos, jo tie ir pieejami uzreiz, kad viesi piesakās, nav ilgstoši jāsilda telpas ar elektriskajiem sildītājiem. Janvārī un februārī labi apmeklēti arī muzikālie branči jeb vēlās brokastis svētdienās un, ņemot vērā to, ka telpas tagad ir apkurināmas, šos pasākumus var organizēt biežāk. Šobrīd var secināt, ka ievērojami samazinājies elektrības patēriņš, taču patieso projekta rezultāta pienesumu varēs vērtēt, kad būs aizvadīta pilna apkures sezona.

Ungurmuižas apkures sistēmas un leduspagraba izbūves projekts bijis iekļauts nominantu sarakstā konkursam “Latvijas Būvniecības Gada balva 2019” kategorijā “Restaurācija”, sniedzot papildus publicitāti un atpazīstamību muižas kompleksam.   

Saskaņā ar veiktajiem iepirkumiem, būvdarbus objektā veica SIA “WOLF SYSTEM”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “NORD INDUSTRY” un autoruzraudzību SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”. 

Sadarbības projekts “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” tiek īstenots Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros.
Eva Meijere,

Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja


 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv