29.10.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
502, pašlaik vēro: 26.

» PAŠVALDĪBA » PROJEKTI, FONDU AKTUALITĀTES » AktualitātesVasara Ungurmuižā
 

Šovasar Ungurmuižas viesus priecē vairākas vērienīgas izstādes. Viena no tām – “Ainava ar astoņkāji”, kas atklāta 27.jūnijā. Izstādes dalībnieki ir Latvijā atpazīstami mākslinieki: tēlniece - Anda Poikāne, gleznotāji - Aija Bāliņa, Dace Saulīte, Sarmīte Caune, Raitis Vulfs, Juris Andersons un Edgars Mucenieks.

Ungurmuižas Izstāžu zāle var lepoties ne tikai ar mākslinieku darbiem, bet arī ar atjaunoto grīdas segumu, kas Eiropas Savienības (ES) projekta ietvaros tapis pērn. Skaistā koka dēļu grīda ar īpaši kaltajām naglām ir tikai redzamā puse, taču protezētas un atjaunotas arī senās koka sijas un grīda slēpj apkures sistēmu, kas ļauj Izstāžu zāli izmantot pilnvērtīgi visa gada ietvaros, nevis tikai gada siltajā laikā kā līdz šim.

Pēc ierobežojumu mazināšanas arvien vairāk viesu atgriežas Ungurmuižā, priecājoties arī par pastāvīgo ekspozīciju muižas 1.un 2.stāvā, kas arī  pērn tapusi ES projekta ietvaros. Tā ļauj iejusties muižas senākajā dzīvē un iegūt pilnvērtīgu informāciju par tās saimniekiem.

Ungurmuižā šovasar vēl plānoti vairāki kultūras pasākumi – gan koncerti, gan izstādes, informācija www.ungurmuiza.lv Gaidīsim ciemos!

Sadarbības projekts “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”, tiek īstenots Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv