30.05.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
806, pašlaik vēro: 27.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaPirmizrāde, dzeja un ovācijas
Pavasaris Pārgaujas novadā izvērties kā amatierteātru pirmizrāžu laiks. Un šo notikumu virknējumu Auciemmuižā pārliecinoši ar skatītāju ovācijām noslēdza jauniešu teātris “Cālīši brālīši” (režisore Inese Mangule) ar komēdiju pēc J.Palēviča lugas motīviem “Mīlestības pinekļos”.

Kā jau augsta līmeņa pasākumos pieņemts, vispirms darbojas “iesildošā grupa”. Pirms izrādes ar savu sarakstīto mīlestības dzeju skatītājus iepriecina Evija Leitlande, bet ar skaistām dziesmām un ģitāras spēli - Ričards Lauga. Evija jau kārtējo reizi pārliecina  novada kultūras baudītājus par to, ka viņa dzejā prot ielikt jebkuras emocijas un pārdzīvojumus.

Atveras priekškars un skatītājs sāk dzīvot līdzi notikumiem, kas norisinās krodziņā “Pie krogus papus”. Saimniekmeita (Iluta Čudorāne) lasa mīlas romānus un sapņo, ka reiz taču atnāks bagāts saimniekdēls un aizvedīs viņu sev līdzi. Gadi iet un meitu ļoti pie vīra grib izdot arī pats krodzinieks (Krišjānis Baltpurviņs) un saimniece (Zane Pokkere). Vai vienmēr viss notiek kā domāts un cerēts?  Notikumu virpulī ir gan kārtīgs saimniekdēls (Gatis Grāvelis), gan pārliecinošs viltvārdis (Arvīds Grāvelis), gan jaukā audžumeita (Samanta Gulbe).  Notikumus krāsainākus padara arī krogus saime (Kristīne Silicka, Signe Grāvele, Krista Zeidenberga un Monta Seisuma). Tiek piedzīvoti ļoti romantiski un arī pārpratumiem pilni brīži. Lai visu atrisinātu iesaistās policists (Jurģis Eihenbaums). Šī epizode skatītāju zālē izraisa īstu sajūsmu.

Kam mīla, kam vilšanās, notikumi raiti seko cits citam, ka nemanot pienāk šī jautrā viencēliena  beigas. Režisore Inese Mangule atzīst, ka vēl pāris stundu pirms izrādes nav bijusi pārliecināta, vai tiešām viss izdosies kā iecerēts. Bet skatītāju skaļie aplausi un ziedu klēpji apliecina, ka viss izdevies lieliski. Režisore teic pateicības vārdus un apdāvina savus talantīgos aktierus un novēl visiem veiksmi.

Ceram, ka ar optimisma pilno izrādi aktieri iepriecinās skatītājus arī citos kultūras namos! Lai jauka vasara un izrādēm bagāta nākamā sezona!

 

Foto no izrādes aplūkojiet šeit.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv