05.06.2020, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
111, pašlaik vēro: 17.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaNoteikts Pārgaujas novada pašvaldības LOGO konkursa uzvarētājs

Lai veicinātu Pārgaujas novada atpazīstamību, veidotu vienotu un pievilcīgu novada tēlu, kā arī sekmētu sabiedrības iesaistīšanos novada ilgspējīgas vīzijas un vērtību apzināšanā, Pārgaujas novada pašvaldība šā gada martā izsludināja LOGO konkursu. Kopā konkursā savu dalību pieteica 17 dalībnieki, taču logo idejas tika iesniegtas vairāk kā 20.

LOGO konkursa vērtēšanas komisija iesniegtos darbus vērtēja divās kārtās – pirmajā kārtā izvirzot trīs iespējami labākos variantus, un otrajā, no jau izvirzītajiem, nosakot uzvarētāju. Pēc pirmās vērtēšanas kārtas trīs izvirzīto ideju autoriem tika lūgts papildināt savas logo idejas, kuras papildinātā veidā tika vērtētas otrajā kārtā, taču ņemot vērā arī jau sākotnējos autoru darbus.

Vērtēšanas komisijā piedalījās Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece, Sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Hofmane, Kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska, Straupes pamatskolas Vizuālās mākslas skolotāja Daiga Kreituze, Stalbes vidusskolas Vizuālās mākslas skolotāja Aija Atvare, SIA “Ungurmiža” vadītāja Ieva Malceniece, kempinga “Apaļkalns” īpašnieks Juris Leimanis, kā arī ārējie eksperti – māksliniece Vita Vīksna (Cēsu Mākslas skola) un Aivars Vīksna (Priekuļu novada pašvaldība).

Kā labākā konkursa ideja noteikta Ata Izanda (Rīga) darbs, kas tika iesniegts konkursa pirmajā kārtā. Konkursa uzvarētājs saņem naudas balvu - 100 EUR. Pēc konkursa vērtēšanas komisijas ieskatiem apbalvoti tiks arī otrās un trešās vietas ieguvēji. Kempings “Apaļkalns” izvēlējies arī savu simpātiju balvu – Nilutas Bahmanes iesniegtās logo versijas. Niluta Bahmane  (Pārgaujas novads) LOGO konkursā, pēc komisijas vērtējuma iegūst 2.vietu. 3.vieta - Guntas Urbanovičas (Rīga) iesniegtajām idejām. Pārgaujas novada pašvaldība minētos laureātus apbalvos Pārgaujas novada svētku laikā jūlijā, kad plānots arī oficiāli atklāt pašvaldības jauno logo.

Ar visiem LOGO konkursā iesniegtajiem darbiem ikviens interesents varēs iepazīties pašvaldības mājas lapā www.pargaujasnovads.lv – iesniegtās idejas tiks publicētas jūlijā.

Ata Izanda darbs novērtēts kā atbilstošākais konkursa nolikumam. Iesniegtā logo kompozīcija pauž dinamiku un ir uz attīstību vērsta, kā arī lieliski integrē pašvaldības heraldiskos simbolus – dzērveni, ozollapu un rozi no ģērboņa, logo veidolā. Heraldisko simbolu pārnese logo ir viens no veidiem kā pašvaldība vēl vairāk vēlas akcentēt jau esošās vērtības un popularizēt tās. Jaunais logo netiek vērtēts kā konkurence esošajam pašvaldības ģērbonim, bet gan kā papildus vizuālās identitātes instruments, kas ir daudz neformālāks par ģērboni, un, kuru pašvaldība turpmāk pielietos Pārgaujas novada tēla un atpazīstamības veicināšanā.

Paldies visiem, kas iesaistījās Pārgaujas novada pašvaldības LOGO konkursā, un iesniedza savas oriģinālās idejas. Pašvaldība cer arī uz turpmāku sadarbību ar ikvienu konkursa dalībnieku.

 

Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv