28.05.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
299, pašlaik vēro: 21.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaPārgaujas novadā tiks īstenots pārrobežu sadarbības projekts HANSA

 

Augusta beigās tika apstiprināts pārrobežu sadarbības projekts HANSA (Ilgtspējiga jaunā Hanzas alianse), ko plānots realizēt ar Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam atbalstu. Projektā piedalās 11 ar Hanzas vēsturi cieši saistīti partneri no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas - Pārgaujas novada pašvaldība ir viens no projekta partneriem. Projekta gaitu koordinē “Inspiration Gotland” (Zviedrija – Gotlandes reģions). Projektā piedalās arī Cēsu novada pašvaldība, Kokneses novada pašvaldība, Limbažu novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Kuldīgas novada pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions, Vīlande (Igaunija), Pērnava (Igaunija), kā arī Gotlandes plānošanas reģions (Zviedrija).

Projekta pieteikums tika izskatīts divās vērtēšanas kārtās, iegūstot pietiekami augstu punktu skaitu, lai tiktu atbalstīta tā īstenošana. Projekta galvenie mērķi ir attīstīt un pilnveidot jaunu HANZAS atpazīstamības zīmolu noteiktos reģionos starptautiskā vidē.  Papildus veidojot kopīgas tūrisma aktivitātes, radot jaunus tūrisma produktus un pakalpojumus, kas ietekmē noteikto teritoriju ilgstpējīgu attīstību. Pārgaujas novada pašvaldībai projekta ietvaros būs iespējas realizēt arī pasākumus, kas, mūsdienu interpretācijā, ļaus izpētīt, apzināties un izmantot esošās vēstures vērtības, kas saistītas ar Hanzas vēsturi novadā.

Projekta realizācijas termiņš ir sākot no šī gada 1.oktobra līdz 2018.gada 31.decembrim. Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros 2014.-2020.gadam līdzfinansējuma likme Latvijas projektu partneriem veido 85%. Projekts tiks realizēts programmā noteiktas prioritātes ietvaros – nodrošināt ilgtspējīgu un partneriem kopīgu resursu izmantošanu.

Pārgaujas novada pašvaldības dalību projektā ir apstiprinājusi Pārgaujas novada dome (2015.gada 19.jūnija lēmums, sēdes protokls Nr.6, 6.§). 

Informāciju sagatavoja:
          Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv