25.05.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
533, pašlaik vēro: 24.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaTermiņš zālāju nopļaušanai un novākšanai pagarināts līdz 15. septembrim
Šī gada jūlijs un augusta sākums lielā daļā Latvijas ir nesis daudz nokrišņu, kas daļai lauksaimnieku, īpaši lopkopībā iesaistītajiem, ir radījis pamatotas grūtības nopļaut un novākt sienu vai zāles masu lopbarības vajadzībām. Ziņas par siena un skābsiena ieguves grūtībām saņemtas no Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un arī no pašiem lauksaimniekiem dažādos Latvijas novados, īpaši no lauksaimniekiem Vidzemē un Latgalē.

Šogad, gaidot piemērotus laikapstākļus siena vai skābsiena ieguvei, var rasties situācija, ka daļu zālāju platības nevarēs pagūt nopļaut un novākt līdz 15. augustam. Savukārt 15. augusts ir datums, līdz kuram zālājam jābūt noganītam vai nopļautam un novāktam, ja lauksaimnieks ir pieteicies ES platību maksājumu atbalstam, tai skaitā vienotajam platību maksājumam, zaļināšanas maksājumam, mazo lauksaimnieku shēmas maksājumam, maksājumam par bioloģisko lauksaimniecību, maksājumam par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi.

Ņemot vērā radušos ārkārtas apstākļus, pēc LOSP un daudzu lauksaimnieku ierosinājuma tiem lauksaimniekiem, kuri izmanto zālājus lopbarības vajadzībām, tiek sniegta iespēja nopļaut un novākt līdz šī gada 15. septembrim tos zālājus, kurus biežo nokrišņu un lielā mitruma dēļ nevarēs nopļaut un novākt līdz 15. augustam.

Jāatzīmē, ka aizsargājamiem zālājiem un bioloģiski daudzveidīgajiem zālājiem attiecīgais datums - 15. septembris - jau paredzēts noteikumos.

Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte,
sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv