25.05.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
  ...
 • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
  ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
831, pašlaik vēro: 39.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaCēsu apriņķī aizvadītas deju un koru skates

2018. gadā notiks XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, bet jau šogad dejotāji un dziedātāji atrāda obligāto repertuāru apriņķu skatēs.

18. martā visas dienas garumā Cēsu apriņķa dejotāji tikās deju skatēs Vecpiebalgā un Cēsīs, lai atrādītu žūrijai deju lieluzvedumam “Māras zeme” plānotās dejas. Šogad žūrijas sastāvā  bija Deju svētku virsvadītāji, horeogrāfi un jomas eksperti – Jānis Purviņš, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Zanda Mūrniece un Maruta Alpa.

Katrs kolektīvs skatē šogad atrādīja 2 dejas, F grupas kolektīvi (seniori)  un C grupas dejotāji (jaunieši) šajā sezonā apguva divas dejas un tās arī atrādīja, savukārt  pārējo grupu kolektīvi bija apguvuši 3 dejas un paši varēja izvēlēties, kuras divas dejas atrādīt.

No Pārgaujas novada šogad deju skatē piedalījās 5 deju kolektīvi un ieguva šādus rezultātus:
 • Senioru deju kolektīvs “Munsturis”, vadītāja Ineta Indriksone (F grupa) – 2. pakāpe (35.3 punkti);
 • Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Straupe”, vadītāja Rudīte Jurciņa (E grupa) – Augstākā pakāpe (45.8 punkti);
 • Deju kolektīvs “Idumeja”, vadītāja Ginta Berķe (B grupa) – 1. pakāpe (51.2 punkti);
 • Idumejas deju studija, vadītāja Ginta Berķe (C grupa) –  diploms par piedalīšanos (28.7 punkti);
 • Stalbes vidusskolas 1.-4. klašu deju kolektīvs, vadītāja Ginta Berķe (Bērnu kolektīvi) – 2. pakāpe (39.5 punkti).

Šogad visā Latvijā skatēm pieteikti 789 deju kolektīvi, kas ir teju par 200 vairāk kā pagājušajā gadā. Nenoliedzami, ka Deju svētki ir motivācija, lai veidotu jaunus deju kolektīvus, atjaunotu izjukušos kolektīvus un turpinātu jau esošo kolektīvu attīstību. Daudzo deju kolektīvu skaits liecina, ka konkurence, lai nākamgad tiktu dejot Daugavas stadionā būs sīvāka kā nekad.

Vēlam visiem mūsu dejotājiem izturību, neatlaidību, raitu deju soli, lai visiem nākošgad izdodas tikt pie ceļa zīmes uz Deju svētkiem!

Savukārt sākot ar 25. martu Latvijā tiek aizvadītas koru skates, kuras ilgs līdz pat aprīļa beigām. Katru nedēļas nogali notiks vairākas koru skates, lai līdz aprīļa izskaņai aptvertu visus 24 koru apriņķus. Pirmās koru skates tika aizvadītas Pierīgas, Cēsu un Limbažu koru apriņķī. 

Jau agrā 25. marta rītā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pulcējās Cēsu apriņķa kori – jauktie, sieviešu un vīru kori. Dziedātāju pulkā no Pārgaujas novada bija Raiskuma pagasta jauktais koris un Straupes pagasta jauktais koris.
Šogad žūrijas sastāvā bija kordiriģente Aira Birziņa, komponists un mūziķis Uģis Prauliņš un kordiriģents, pedagogs Jānis Baltiņš.

Katrs kolektīvs izpildīja 3 dziesmas. Abi Pārgaujas novada kori bija jaukto koru B grupā un ieguva šādus rezultātus:

 • Straupes pagasta jauktais koris, diriģente Arta Zunde – 2. pakāpe (38.22 punkti);
 • Raiskuma pagasta jauktais koris, diriģents Andris Rubenis – 3. pakāpe (31.44 punkti).
Pārgaujas novada pašvaldība novēl koristiem izturību, skanīgu dziedājumu un cītīgu darbu, lai nākamgad koriem izdodas nokļūt Dziesmu svētkos!

Solveiga Ruska,
kultūras pasākumu organizatore© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv