25.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
305, pašlaik vēro: 25.

» NOVADS » SPORTS » AktualitātesNakts stafete „Iepazīt Plāci” rezultāti

        Pārgaujas novada iedzīvotāji un viesi no kaimiņu novadiem, augusta vidū tika aicināti uz nakts stafeti, kuru jau otro gadu rīkoja biedrība „Straupes jaunieši”. 
        Jau maijā bija manāma interese, vai šogad stafete notikšot, jo daudziem bija labas atsauksmes no iepriekšējā gada, tādēļ arī šovasar jauniešu biedrība izlēma stafetes tradīciju turpināt, to pārceļot uz vasaras beigām. Lai būtu interesantāk pašiem un dalībniekiem, tika nolemts šoreiz stafeti rīkot Plācī, kur arī ir gana daudz vēsturisku un interesantu vietu, kuras iepazīt. Jauniešu biedrības pārstāvji atzīst, ka katru gadu ir cerība stafeti rīkot kādā citā no novada pagastiem un vietām.

       Stafetei tika aicinātas pieteikties komandas līdz piecu cilvēku sastāvam.  Komandas, bruņojušās ar lukturiem un atstarotājiem, pulcējās Straupes kultūras nama pagalmā, lai, sagaidot tumsu, dotos trasē. Biedrības pārstāvji stafetes trasi centās izvest caur interesantākajām vietām Plācī, izveidojot trases garumā deviņus kontrolpunktus, kuros komandām nācās parādīt savu veiklību, zināšanas un atjautību.
       
         Kopumā stafetei pieteicās 21 komanda, tādēļ pēdējie dalībnieki trasē devās pēc pusnakts. Kopīgo trases garumu – trīs kilometrus – dalībnieki veica gan pa ceļu, gan caur mežu, gan pļavām. Šoreiz dalībniekus sagaidīja arī spoku taka un vecais morgs, kas, jau tā tumšajai naktij, deva papildus emocijas.

       Šogad tika mainīts arī uzvarētāju komandas noskaidrošanas veids – kopīgais trases paveiktais laika periods nebija galvenais, ļoti svarīgi bija arī precīzi un pēc iespējas labāk paveikti uzdevumi kontrolpunktos. Tas tādēļ, ka katra komanda ir citādāka - ir sportiskāka, veiklāka, ir zinošāka vai atjautīgāka, tādēļ tika vērtētas visas šīs īpašības, lai noskaidrotu vispusīgākās komadas.

        Par katru uzdevumu komandas saņēma punktus, kā arī punktos tika pārvērsts kopējais trasē pavadītais laiks - tiem, kuri trasi veica visātrāk 21 punkts, bet kuri trasi veica vislēnāk 1 punkts.

         Saskaitot visos uzdevumos gūtos punktus un ņemot vērā arī trasē pavadīto kopējo laiku, noskaidrojās, ka par nakts stafetes 2015 uzvarētājiem kļuvusi komanda „ Straupes centra upuri”, kuras sastāvā startēja Agnese Kārkliņa, Agnese Pastare, Tatjana Pastare un Aldis Pastars. Otro vietu ieguva komanda VPDK „Straupe” (Zanda Krūmiņa, Zane Medne, Nauris Vāravs, Ieva Mārtiņjēkaba), bet trešie palika komanda „Stobrs” (Mārtiņš Ādminis un Alise Ādmine).

         Bet kopējā žūrijas balsojumā simpātiju balva šogad tika piešķirta komandai „Zem maizniekiem”(Anita Briede, Mareks Dakša, Līga Dakša, Kristīne Dakša). Komandu apbalvošana notiks 28.augustā, pēdējās šī gada zaļumballes laikā Straupes estrādē, lūgums vismaz vienam komandas pārstāvim ierasties pēc balvām.

Biedrība „Straupes jaunieši” saka lielu paldies ikvienam, kurš piedalījās stafetes tapšanā un tiesāšanā, paldies arī atbalstītājiem – SK „Pārgauja”, „Straupes maiznīcai” un z/s „Zemzari”, kā arī visiem dalībniekiem.

Elīna Gulbe – Urbāne
Biedrība „Straupes jaunieši”Nakts stafetes rezultāti!