25.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
332, pašlaik vēro: 28.

» NOVADS » SPORTS » AktualitātesAizvadīts otrais skrējiens “Pretī 100”

Aizvadītajā gadā Straupē notika pirmais skrējiens “Pretī 100”, kas bija veltīts Latvijai, gaidot simtgadi, un kā sveiciens mūsu valstij 97. dzimšanas dienā. Skrējiens iecerēts kā ikgadējs pavasara sporta notikums Pārgaujas novadā līdz pat Latvijas simtajai dzimšanas dienai.
      
Pērn distanču veidošanā tika izmantots skaitlis “97”.  Šogad skrējiens notika 21. maijā Rozulas skolas apkārtnē, un galvenais skaitlis bija “98”.

Mazākajiem skrējējiem bija pieejamas 98 un 980 metru distances, bet lielākie spēkus izmēģināja 4,8 un 9,8 km distancē.

Ik gadu skrējiena vieta mainās, lai tas notiktu citā novada vietā. Pēc skrējiena idejas autores Kitijas Dzērves sacītā, nākamgad skrējiens notiks Raiskuma pusē, bet uz Latvijas simtgadi atgriezīsies pirmssākuma vietā – Straupē.

Skrējienā piedalīties var ne tikai Pārgaujas novada iedzīvotāji, bet visi, kas vēlas, un daži ne-novadnieki arī šo iespēju izmantoja – draugu mudināti.

Aizvadītā gada skrējiena iedvesmotājs bija novadnieks un Saeimas deputāts Valters Dambe.  Šogad skrējiena iedvesmotāji bija vairāki, tie ir ar sportu ikdienā saistīti cilvēki no Pārgaujas novada: sporta skolotājs Oskars Urbāns, aktīva sporta dzīves organozatore Straupē Aija Alksne, ar sportu vienmēr uz “tu” esošās Renāte Hmeļņicka un Līga Tiltiņa, kura šobrīd mudina seniorus pievērsties aktīvam dzīvesveidam.

Pirms doties trasē, skrējējus iesildīja Veselības sporta studijas "Vingrotava" trenerīte Ilva Janīte ar savām meitenēm. 

Pēc sacensībām dalībnieki tika  cienāti ar saimnieces  Mudītes Rutkas gardo ugunskura zupu. Kā pēc tam sociālajos tīklos komentēja daži skrējiena dalībnieki, tad tik gardu zupu un elegantu maltīti nedabūjot pat nopietnāka līmeņa sacensībās.

Par balvām un skrējēju labsajūtu rūpējās: veldzējošais "Venden" ūdens; gardais "Dimdu jērs", par kura cukura jēriņiem sajūsmā bija mazie; ādas apstrādes studija "Keta", dāvinot ādas rokassprādzes, jostas un taureņus; "Straupes maiznīca" cukura līmeni asinīs atjaunot palīdzēja ar saviem sāļajiem kliņģeriem; aktīvai atpūtai dāvanu kartes sarūpēja "Vienkoču parks"; "Aijas kūkas" ar gardajiem pīrādziņiem; "Eicēni" rūpējās par ziediem skrējiena daiļajam dzimumam; arī bez "PKS Straupe" atbalsta nebūtu gardu balvu un piedevas saimnieces Mudīte Rutka vārītajai ugunskura zupai, kurai klāt varēja piekost "Rožkalnu" maizi; dāvanu grozā atradās arī "Ungurmuiža" dāvanu kartes; atbalstu sniedza arī Raiskuma pusē esošā "SIA Ozolaine", sevišķi dzeltenais veikals “Līdumnieki”, kas atrodas Cēsu – Stalbes ceļa malā Auciemā; sporta klubs "Pārgauja"; lielumlielu un mīļu paldies jāsaka arī vairākām zemnieku saimniecībām – "Zemzari"; "Vālodzēni"; "Jaunzemi" un īpašs paldies  "Strazdu gravai" par sarūpēto divriteni, kurš tika izlozēts starp visiem skrējiena dalībniekiem. Ar to mājās brauca Katrīna Kārkliņa no Stalbes, kura piedalījās bērnu distancē un, velosipēdu saņemot no uzņēmēja Ulda Gravas, bija samulsusi, taču laimīga. Pasākumu līdzfinansēja arī Pārgaujas novada pašvaldība. To pārstāvēja deputāts Normunds Ruķis, kurš pats arī devās uz starta ar tekstu “sen neko neesmu darījis, diez vai kaut kas sanāks”, bet finālā kāpa uz pjedestāla.

Paldies katram, kurš pielika savu roku, padomu, artavu, lai skrējiens notiktu, paldies brīvprātīgajiem, kuri nāca palīgā. Paldies dalībniekiem, kuri neraugoties uz ļoti silto dienu, noskrēja savu distanci par godu Latvijai, par godu sev. Tiekamies nākamgad – Raiskuma pusē. Spēlēsimies ar skaitli "99", jo tieši tik gadu nākamgad paliek Latvijai!


Evija Streiča


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv