19.10.2021, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
343, pašlaik vēro: 13.

» PĀRVALDE » Projekts "Hansa" » Informācija par projektu » Uzsākts projekts „Hanzas vērtības ilgtspējīgai attīstībai (HANSA)”

» Informācija par projektu
» Hanza - mūsu kopīgā vērtība!
» Uzsākts projekts „Hanzas vērtības ilgtspējīgai attīstībai (HANSA)”


Uzsākts projekts „Hanzas vērtības ilgtspējīgai attīstībai (HANSA)”

Pārgaujas novada pašvaldība oktobra mēnesī uzsākusi darbību starptautiskajā projektā „Hanzas vērtības ilgtspējīgai attīstībai (HANSA)”, kas tiek realizēts Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 ietvaros. Projektu realizē 11 ar Hanzas vēsturi cieši saistīti partneri no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas. Projektu koordinē “Inspiration Gotland” (Zviedrija – Gotlandes reģions). Projekta dalībnieki: Pārgaujas novada pašvaldība, Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu un Kuldīgas novadu pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions, Vīlandes pilsētas dome (Igaunija), Pērnavas pilsētas dome (Igaunija), kā arī Gotlandes plānošanas reģions (Zviedrija).No 2015.gada 5. līdz 11. oktobrim projekta partneri piedalījās braucienā pa Latviju, Igauniju, Zviedriju, lai iepazītos ar Hanzas kultūrvēsturisko mantojumu, kuru jaunā sadarbībā plānots attīstīt projekta gaitā. Projekts paredz īstenot dažādas ar Hanzas tūrismu saistītas aktivitātes trīs līmeņos – lokālajā, nacionālajā un starptautiskajā - galvenokārt, strādājot pie jauna Hanzas zīmola izveides, padarot Hanzas mantojumu daudz atpazīstamāku un attīstot to par vienu no vadošajiem tūrisma attīstības virzieniem Baltijas jūras reģionā, kā arī attīstot jaunus un interesantus tūrisma piedāvājumus tūristiem. Kas tad ir šis tūrisma produkts Pārgaujas novadam, par kura izstrādi un pārdošanu varam runāt? Pirmkārt, tā ir Straupe kā Hanzas pilsēta gan vietējos, gan starptautiskajos tūrisma maršrutos.


Straupe ir unikāla, jo ir uzskatāma par mazāko “pilsētu” pasaulē, kas cieši saistīta ar Hanzas vēsturi. Lielstraupes pils komplekss ar baznīcu un Mazstraupes pils mūsdienās uzskatāmas par galvenajām lieciniecēm Straupes dalībai varenajā vācu pilsētu tirdzniecības savienībā. Projekta partneri pie mums, Pārgaujas novadā, viesojās 7.oktobrī.

Kā viena no aktvitātēm projektā paredzēta digitālo un informatīvo stendu uzstādīšana novadā, kas ikvienam ļaus labāk iepazīties ar Straupes vēsturi. Tāpat plānots īstenot dažādas aktivitātes sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem, uzņēmējiem, organizācijām, iestādēm, lai izveidotu Straupes-Hanzas logo, produktus un pakalpojumus tūrisma nozarē. Projekts daudz veiskmīgāk ļaus īstenot novada dalību starptautiskajās Hanzas dienās un starptautiskajās izstādēs, jo plānots izstrādāt un iegādāt Hanzas laikam atbilstošus tērpus un teltis, kā arī izpētīt Straupes vēsturi Hanzas periodā.

Jānorāda, ka projekta īstenošanas periodā notiks arī Straupes 810. gadadienas svinības - 2016.gadā, no 15. līdz 17. jūlijam. Svinībās tiks aicināti piedalīties visi projekta partneri, kā arī tiks likts uzsvars uz Straupes Hanzas mantojumu. Straupi kā mūsu bijušās varenības simbolu vajadzētu uztvert visiem novada iedzīvotājiem - kā Hanzas laikos izejvielas un preces saplūda kopā no tuvienes un tālienes, lai ceļotu tālāk uz Krievzemi vai Rietumeiropu, tā mūsdienās Straupē vajadzētu saplūst dažādām idejām, bagātinot mūs visus un popularizējot Pārgaujas novadu gan Latvijā, gan pasaulē.

Projekta realizācijas termiņš ir sākot no šī gada 1.oktobra līdz 2018.gada 31.decembrim. Projekta vadītāja: Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste – Tūrisma organizatore – Rudīte Vasile.

Informāciju sagatavoja:
Antra Priedīte - projekta koordinatore

Bilžu ieskats projekta partneru vizītē Pārgaujas novadā pieejams šeit.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv